İzmir Şehiriçi ŞehirlerArası Evden Eve Taşımacılık

İzmir Şehiriçi ŞehirlerArası Evden Eve Taşımacılık

İzmir Şehiriçi Şehirler Arası Evden Eve Nakliyat Hizmeti – Aytaç Nakliyat
İzmir evden eve nakliyat ofis iş yeri taşımacılıgı hizmetimiz kesintisiz hizmetinizdedir. Daha fazla bilgi almak için lütfen bize ulaşınız.

 

İzmir iline ait bilgiler;Antik dönemden bu yana, binlerce yıllık tarih içinde sayısız uygarlıkların izleri ve kültürleriyle yoğrulmuş ayrıcalıklı bir kent İzmir.

Simirla 7 bin yıllık bir yerleşim ve bugünkü izmirin çekirdeği Mezopotamya ve egedeki buluntulara bakılırsa doğu ile batı arasında bir ticaret merkezi ve bir liman kenti, tıpkı bugün olduğu gibi. Yumuşak iklimi dışa dönük insanları ve zengin kültürü ile bu kent heyecan verici yakın tarihi ile de her zaman en önde anılmıştır.

Ve yaşam…

Çağlar öncesinin agora ruhu bugünün Kemer Altı Çarşısı’nda yeniden can kazanmış sanki bu ince uzun fakat cıvıl cıvıl sokağı birde bayram öncesinde görmek gerek. Denilebilir ki bu sokak yoğun ticareti ve çok uzun bir geçmişin canlı seslerini yansıtan tarihi yapılarıyla tüm egenin göz bebeği.

Kemer Altı’yla Ege Denizi’ni buluşturan Konak Meydanı… Anadolu devriminin ilk ateşinin yakıldığı ve sonradan noktalandığı yer. Ve 3 yıllık hasretten sonra ulusal onurumuzun tekrar kavuştuğu o meşhur vilayet konağı.

Aslında zaten tüm Anadolu kentlerinde var olan inanç kardeşliği bu kentte Akdeniz güneşinin altında bir başka sıcaktır. Yüzlerce yıldır yan yana el ele. Yörenin iklimi ve bitki örtüsü mevsimler boyu göç eden kuşlar içinde vazgeçilmez özellikler olmuş. Anadolu’nun birçok kuş cennetlerinden önemli bir tanesi de İzmir’de bulunmakta bu yörenin titizlikle korunan doğa olgularından birisi.

Bergama, Foça, Simirla, Efes, Teos, Klaros, ve daha nice kentler nice muhteşem sanat eserleri. Antik çağlardan günümüze kadar tüm zamanların güçlü izlerini, tüm görkemiyle taşıyan ören yerleri, dünyanın bilinen en büyük agorası ve müzeler, kendi çaplarında olduğu kadar bugünde tüm insanlığın ilgi odağıdır. Sadece antik çağların değil, yakın döneminde sergilendiği müzeler zarif mimarlık örnekleri kendilerinden sonraki nesillere sessizce öğütler verir.

Ve İzmir evden eve nakliyat kenti dışına ilçelerine doğru gezinti ile egenin otantik ortamını tarihi ile iç içe geçmiş yaşamak bir başka ayrıcalıktır. İşte turizme kucak açmış otantik ortamı, meşhur kalesi, yat limanı, termal tesisleri ve canlı yaşamıyla Çeşme. Antik Eritrai kenti eşsiz güzellikteki plajları uluslar arası aktivitelerin vazgeçilmez adresi… Ve dünyanın sayılı sörf merkezlerinden biri Alaçatı. Çeşmeden dönerken mutlaka Urla’ya düşmeli. Antik çağlardan bu yana zeytinyağı ustaları hep bu ilçede yaşamışlar, yaşıyorlar. Antik Klazomenoai Limanında anforalarla zeytinyağı almaya gelen antik gemiler yok ama bu kıyı şeridi turizme hizmet veren önemli bir yer.

İzmir’in en önemli ilçelerinden biridir Selçuk. Bu ilçe tarih değerleri ve tarımıyla sakin ve mutlu yaşamını her zaman sürdüre gelmiştir. Zamanın bir başka aktığı Selçuk sokaklarındaki gezintinizden sonra yemek zamanı masanızdaki çöp şiş sürpriz bir lezzet olacaktır.

Selçuk’tan ayrılıp doğuya doğru kısa bir yolculukta ulusal sivil mimarinin en güzel örneklerinden oluşan bir köye ulaşırsınız. Şirince. Mimarisi kadar şarapları ile de ünlü bir köy.
Tüm dünyanın ilgisini çeken Efes ise antik çağın kültür ve ticaret merkezi bu kent başlı başına birçok belgesele konu olacak kadar üzerinde durulmaya değer. Ortaya çıkarılan eşsiz güzellikteki bulguların bir bölümü ise Selçuk müzesinde dünya insanlarının beğenisine sunuluyor.

Dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis Tapınağı. Zaman bize artık ondan pek bir şey bırakmamış ama arkada İsa Ney cami ve Sencan Harabeleri’ni görmek bir başka güzellik

Ve bülbül dağında bir ruhani miras Meryem Ana.

Fokaya belki de fokların diyarı anlamındadır bu isim. Bugünkü adı ile Foça. Önce antik yerleşim alanında denizin getirdiği binlerce yılın yerleşimini getirmek gerek sonra koyda dizilmiş pek çok restorandan birinde gün batımının sahildeki taş evlerin alınlarındaki son ışıklarını seyrederek yorgunluk çıkarmak olası.

Bergama denilince akla el sanatları gelir. İlmek ilmek dokunan el halıları tarihi kadar renklidir bu kentin. İskenderiye’den sonra dünyanın en büyük antik kütüphanesinin bulunduğu Bergama Akropolü ve ruhsal hastalıkların müzik ve su sesiyle tedavi edildiği ünlü tıp bilimcisi Gale’nin yaşadığı ve kapısından ölümün girmediğine inanılan Asktepion’u ile ünlenmiştir.

Ve Antik Bergama’nın termal banyosu Allianoi.

Tire, egeli olmanın güçlü karakterini yansıtan diğer bir ilçemiz. Bakırhan ve yeşil emaret Zaviyesi bu ilçenin görülesi yerlerindendir. Eğer günlerden cumartesi ise Ödemiş’e gitmelisiniz o gün Kadınlar Pazarı kurulur yörenin tüm renkleri ile yapılmış bir ebru gibidir pazaryeri. Ödemiş’ten bir dönem Aydınoğlu kentine başkent olmuş Birgin’e gitmek gerek. Hala ayakta olan yapılarıyla bir dünya mirası olabilecek bir yerleşim yeridir Birgin. Ve tabi Çakırağa Konağı… Ağahan ödülü almış bir konaktır bu konak. Yanındaki kafede biraz serinlemeden ayrılamazsınız. Yörenin doğal güzelliklerinden olan Gölcük ve egenin tek kayak merkezi Bozdağ görülesi daha da ötesi kalınası yerlerdir.

İşte böylesine sıcakkanlı bir diyardır İzmir. Yaşamın çok daha rahat aktığı imbatın insana bambaşka duygular verdiği, Karşıyaka vapurunda günün tüm yorgunluğunun eski bir elbise gibi atıldığı, kordonda güneşin bir başka battığı kalplerin daha hızlı atmasına karşın daha genç kaldığı bir iklimdir İzmir. Burası sadece bir kent ya da yöre değil bir yaşam biçimidir. Sözün yetmediği bu yerde artık sizi bu yaşam biçiminin akıp giden görüntüleri ile baş başa bırakıyoruz.

Profesyonel Taşımacılık Hizmetleri

Sigortalı Eşya Taşıma

Eşyalarınızı taşıma öncesinde sigortalayarak güvenilir bir nakliye süreci sunuyoruz

Paketleme & Ambalaj

Tüm eşyalara özel ambalaj ve paketleme uygulayarak olası kırılma ve çizilmenin önüne geçiyoruz

Ücretsiz Ekspertiz

Uzman eksperimiz taşıma öncesi adresinize gelerek tüm taşıma planını önceden sizinle paylaşır

Hizmetlerimiz

Son Haberler

Menü