Sivas Evden Eve Nakliyat Sivas Nakliyat Firmaları

Sivas Evden Eve Nakliyat Sivas Nakliyat Firmaları

Sivas Evden Eve Nakliyat
Aytaç Nakliyat Sivas iline ve tüm ilçelerine evden eve nakliyat hizmeti sunmaktadır.
Sivas İline ait genel özellikler;
Sivas; sazın, sözün ve yiğidin harman olduğu yer. Türküleri, ozanları, halk oyunları ve çeşitli el sanatları ile ünlü bir kültür kenti. 28.488km 2’lik yüz ölçümü ile Türkiye’nin 2. , 2.030 yerleşimi ile 1. büyük ilidir Sivas. Selçuklular Döneminde “Durul Ulema” aydınlar şehri olarak anılan Sivas tarihsel, kültürel ve doğal güzellikleri ile birlikte tarım, hayvancılık, yeraltı kaynakları, sanayi ve ticaret gibi ekonomik sektörlerde de gelişen ve bölgede her geçen gün önemini arttıran bir ildir. 13. yy da inşa edilen yapıların bir bölümü hala insanı karşısında hayran bırakacak bir güzellikte ayakta duruyor. Bütün ihtişamı ile Şifaiye Medresesinin hemen karşısında yükselen Çifte Minareli Medrese ve yanı başındaki Buruciye Medresesi uygarlığın, bilimin ve sanatın temsilcisi olarak Selçuklu Devleti taş işçiliğinin önde gelen eserlerindendir. Gök Medrese 13.yy. ‘ın bir başka ilim yuvasıdır. Uluslararası üne sahip ve tam anlamıyla bir sanat şaheseri olan Divriği Ulu Cami UNESCO’nun Dünya mirası listesindedir. Sivas tarihi binalarda yaşayan bir ilimizdir. Anıtsal yapıların yoğun olduğu bir şehirdir. Bu yapılar içinde en anlamlı olanı ise 1892 yılında yapılan Sivas Lisesidir.
4 -11 Eylül 1919 tarihleri arasında bu binada toplanan Kongre ve bu salonda alınan kararlar yeni Türk Devletinin temelinin atılmasını sağlamıştır. Cumhuriyetin temelini burada attık.

Sivas Halk oyunlarının özgünlüğü, renkliliği zenginliği ile ülke Folklorunda ayrı bir yeri vardır. Halk şiirimizin en bereketli olduğu topraklarda yer alan Sivas Aşığın harman olduğu bir ildir. “Ben gidersen sazım sen kal Dünyada.” Âşık Veysel bu dünyada sadece sazını bırakmadı.
Yöre turizmine katkı sağlayan Eğri Çimen Yaylasının karakteristik evleri, Gemerek ilçesi yakınlarındaki Sızır Şelalesi sunduğu muhteşem görüntüsüyle büyülüyor, Gülün ilçesi yakınlarındaki Şuul Vadisi güzelliği ile göz kamaştırıyor, Gök pınar Gölü ise 15 m bulan derinliği mavi ve yeşilin inanılmaz tonları ile doğal bir akvaryumdan farksız. Sedef hastalığının Dünyadaki tek tedavi merkezi Kangal Balıklı Kaplıca ülkemizdeki termal kaplıcalar içinde kendine özgü tedavi bakımından Dünyada benzeri bulunmayan bu kaplıcada tıbbi bir mucize gerçekleşiyor. Hastalıkları tedavi edici özellikleri bakımından birinci dereceli önemli kaplıcaların başında yer alan Sıcak Çermik ve Soğuk çermikte Sivas’ın diğer Ünlü tedavi merkezlerindendir.
Kangal; ya da dünya edebiyatındaki adı ile Anadolu çoban köpeği… Özel olarak üretildiği zaman hemen her işte yararlanılabilen bu hayvanlar koku alma duyularının ve zekâlarının gelişmişliği ile dünyadaki en seçkin köpek türüdür.

Sivas ekonomisi büyük ölçüde tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Nüfusun %45 i köylerde % 55 i Kentsel alanda yaşamaktadır. Son yıllarda sanayi alanında büyük bir açılım geçekleşmiştir. Sivas coğrafi konumu itibariyle doğu-batı, kuzey-güney arasında bir köprü konumundadır. Her gün uçak seferleri yapılmaktadır. Demiryolu ağı üzerindeki önemli konumu, Cumhuriyet Türkiye’sinin ilk sanayi kuruluşlarından olan vagon üretim fabrikasının yani bugün ki adıyla Tüdemsaş’ın Sivas’ta kurulmasına neden olmuştur. Bunun yanında devlet tarafından yapılan beton travers fabrikasıyla sonradan özelleştirilen çinemto fabrikasının da itici gücüyle sanayileşmeye başlayan Sivas ‘ta son yıllarda gözle görülür bir atılım gerçekleşmiştir. Maden rezervleri bakımından da oldukça zengin olan Sivas’ta çok sayıda maden bulunmaktadır.

Profesyonel Taşımacılık Hizmetleri

Sigortalı Eşya Taşıma

Eşyalarınızı taşıma öncesinde sigortalayarak güvenilir bir nakliye süreci sunuyoruz

Paketleme & Ambalaj

Tüm eşyalara özel ambalaj ve paketleme uygulayarak olası kırılma ve çizilmenin önüne geçiyoruz

Ücretsiz Ekspertiz

Uzman eksperimiz taşıma öncesi adresinize gelerek tüm taşıma planını önceden sizinle paylaşır

Hizmetlerimiz

Son Haberler

Menü